4 najważniejsze fakty o zabiegu z użyciem depilatora laserowego

Depilator laserowy to sprzęt, który ma za zadanie raz na zawsze usunąć wszystkie włosy. Co raz więcej kobiet decyduje się na zabieg takim urządzeniem w specjalistycznych gabinetach kosmetycznych. Ze względu na to, że jest to z reguły niemały wydatek, warto dowiedzieć się nieco więcej o całej procedurze usuwania zbędnego owłosienia depilatorem laserowym… Zanim ostatecznie podejmie się decyzje!

Jak działa laser?

Obecnie za najlepszy oferowany standard uważa się depilację laserem diodowym Light Sheer DUET, który najgłębiej ze wszystkich dostępnych wnika wewnątrz skóry, niszcząc przy tym nie tylko włos na całej długości, ale też jego cebulkę. Kolejną zaletą lasera diodowego jest fakt, że można używać go niezależnie od koloru skóry i włosów, co sprawia, że jest on całkowicie bezpieczny i uniwersalny. Nie jest to takie oczywiste w laserach nieco starszych, gdzie kobiety z ciemniejszą karnacją czy jasnymi włosami nie miały możliwości używania takich depilatorów.

Co dokładnie depilator laserowy robi z włosami?

Depilator laserowy działa tylko na aktywne cebulki. Po okresie około 3 do 5 tygodniu uśpione cebulki włosów zaczynają odzyskiwać swoje funkcje, przez co wyrastają nowe włoski. Są one usuwane wraz z kolejnymi zabiegami. Dlatego też do całkowitego pozbycia się niechcianego owłosienia, potrzebnych jest średnio 5-6 zabiegów na wybraną partię ciała. Wszystko to zależy od fototypu klienta i jest określane indywidualnie podczas wizyty u kosmetyczki.

Depilacja laserowa – dla kogo?

W przypadku korzystania z lasera diodowego, nie ma żadnych specjalnych wymogów, co do wykupienia zabiegu. Jak zostało wyżej wspomniane – kolor włosów i skóry nie ma żadnego znaczenia. Ustawienia samego depilatora laserowego także ustalane są indywidualnie.

Czy zabieg depilatorem laserowym jest bezpieczny?

W przypadku odpowiednio przeprowadzonego zabiegu, taka depilacja jest całkowicie bezpieczna i nie wywołuje efektów ubocznych. W sprawdzonym gabinecie kosmetycznym z pewnością unikniesz niemiłych niespodzianek takich jak:

  • zniszczenie skóry lub przerwanie naczynek
  • pojawienie się oparzeń
  • pojawienie się plam o różnej pigmentacji, przebarwień
  • wysuszenie skóry

Wskazówka!

Jeśli klient umawia się na wizytę telefonicznie, powinien zostać uprzedzony o wszystkich wymogach dotyczących przeprowadzenia zabiegu, jest to jednak czasami z różnych względów pomijane. Dlatego należy pamiętać, że aby zabieg mógł zostać przeprowadzony trzeba mieć ukończone 18 lat lub przyjść do salonu z opiekunem prawnym. Oprócz tego warto wiedzieć, że przed samą procedurą, jak i po niej należy unikać opalania się i mocnego słońca przez co najmniej 2 tygodnie.

Dodaj komentarz