AGD do dużej kuchni – chłodziarka w wersji max

Duża kuchnia to marzenie niemalże każdego. Większość polskich mieszkań nie może jednak zagwarantować takiego luksusu, aczkolwiek pewne przeróbki na etapie remontu czy wykończenia wnętrz pozwalają na dołożenie kuchni dodatkowej przestrzeni. Wówczas możemy poszaleć z pełnowymiarowymi sprzętami AGD. Niezbędnym elementem będzie odpowiednia chłodziarka. Już lodówka 180 cm wysokości to niezły początek – dobry kompromis pomiędzy niewielkim, podblatowym urządzeniem a dużym, dwuskrzydłowym i wysokim na 2 metry.

Kiedy lodówka 180 cm to dobry wybór?

Przed zakupem lodówki warto w pierwszej kolejności zastanowić się nad tym, ile gotujemy, jak często robimy zakupy, dla ilu osób i czy duża pojemność lodówki ma dla nas większe znaczenie. Jeśli tak, to w dalszym etapie przyda się też ustalić, czy gromadzimy zapasy. Jeżeli i tu odpowiemy twierdząco, to przyda się też zamrażalnik. Obie te funkcje zwykle łączy w sobie lodówka 180 cm. Będzie to też rozmiar odpowiedni dla 3-osobowej rodziny. Na tyle, by swobodnie zmieścić się ze wszystkimi produktami i słodkimi przekąskami.

Kolejną rzeczą, na jaką dobrze będzie zwrócić uwagę, jest wariant sprzętu – model do zabudowy czy wolnostojący. Lodówki wolnostojące zazwyczaj zajmują o parę centymetrów mniej, ale w tym wypadku może pojawić się kwestia estetyki, do której zaliczamy kolor i kształt urządzenia. Najpopularniejsze są oczywiście lodówki białe. Chłodziarka w tym kolorze będzie nieco tańsza niż jej odpowiednik w kolorze stali nierdzewnej.

Dla ułatwienia sobie korzystania z lodówki dobrze jest wybrać taki sprzęt, który posiada funkcję No Frost. To ważne, bo w ten sposób nie trzeba co jakiś czas przeprowadzać odmrażania.

Jakie modele brać pod uwagę?

Lodówek i ich marek jest na rynku naprawdę bardzo dużo i można zastanawiać się nad wyborem całe tygodnie. Najlepiej udać się do sklepu i osobiście przejrzeć różne opcje, żeby ocenić, co nam odpowiada, a co nie do końca. Jeśli uznamy, że lodówka 180 cm lub coś w okolicach tej wysokości będzie dla nas odpowiednia, to warto wziąć pod uwagę model Samsung RB29FERNDSS. Ma pełny No Frost, a koszty związane ze zużyciem prądu przez nią to około 150 zł. Ma także wbudowany system wakacyjny i Multiflow. Jej dodatkową zaletę stanowi kolor stali nierdzewnej.

Alternatywą w podobnej cenie, ale o nieco mniejszej wysokości, jest chłodziarka Amica FK2695.2FTX. To bardzo zgrabny bezszronowy model, z trochę mniejszym zamrażalnikiem. Jako sama chłodziarka jest to lodówka naprawdę pojemna. Jej front również ma wykończenie w modnym kolorze inox.

Wybierając dla siebie taki sprzęt, warto sprawdzać, czy posiada on gwarancję i co ta gwarancja obejmuje oraz na jak długi czas przysługuje ochrona.

Dodaj komentarz