Cena za białe zęby

Białe zęby od zawsze przyciągały spojrzenie drugiej osoby. Piękny uśmiech bardzo pomaga nie tylko w życiu osobistym, ale również w karierze zawodowej. Niestety jest bardzo mały odsetek osób, które mogą cieszyć się z pięknego uśmiechu przez całe swoje życie. Zanieczyszczenia, czas, a także dieta wpływają na to, że zęby przestają być śnieżnobiałe. Jest jednak sposób, który pozwoli na przywrócenie zębom bieli. Mowa oczywiście o wybielaniu zębów. 

Ile kosztuje wybielanie zębów domowymi sposobami?

Wybielanie zębów domowymi sposobami wiąże się przede wszystkim ze zdecydowanie mniejszymi kosztami w porównaniu do tych, które trzeba ponieść w profesjonalnym gabinecie. Należy jednak wziąć pod uwagę, że nie wszystkie produkty do wybielania zębów będą tak samo skuteczne. Wybielanie zębów domowymi sposobami przyniesie korzystny skutek, gdy użyje się preparatów o bezpiecznym składzie.

Specjalne zestawy służące do wybielania zębów oparte są o nowoczesne formuły oksydacyjne. Ich stężenie jest z jednej strony skuteczne, a z drugiej bardzo bezpieczne dla dziąseł. Za preparaty do domowego wybielania zębów trzeba zapłacić od 60 do 100 złotych. Niższej ceny nie można definiować jako zdecydowanie niższej skuteczności, a także niższego bezpieczeństwa podczas zabiegu. Dla pacjentów są to najważniejsze kwestie.

Ile kosztuje profesjonalne wybielanie profesjonalnymi sposobami?

Zabiegi w profesjonalnych gabinetach dentystycznych realizowane są za pomocą odpowiednich specjalistycznych preparatów służących do wybielania zębów. Znajdują się w nich nadtlenek karbamidu lub wodoru w większym stężeniu, które wynosi od 30%-38%. Wybielanie zębów za pomocą tak  skoncentrowanych preparatów wybielających może być niebezpieczne dla dziąseł. Właśnie dlatego dentyści używają właściwych środków ochronnych na dziąsła. Na zęby nakładany jest odpowiedni preparat, używa się również naświetlenia specjalną lampą. Zabieg w profesjonalnym gabinecie kosztuje przynajmniej 300 złotych. Należy jednak wziąć pod uwagę szereg dodatkowych kosztów, które są związane z wyleczeniem, a także przeglądem zębów.

Profesjonalne wybielanie zębów nie jest jednak możliwe do zastosowania u każdej osoby. W niektórych sytuacjach stan zębów może być na tyle słaby, że można najwyżej zamocować licówki. W takim przypadku trzeba się liczyć z koszami w granicach kilku tysięcy złotych. Ceny u profesjonalistów są nie do zaakceptowania dla części potencjalnych klientów.

Dodaj komentarz