Co warto wiedzieć o tuszach do rzęs i jak je wybierać?

Tusz do rzęs to często bardzo ważny kosmetyk. Samo podkreślenie rzęs w niektórych przypadkach może zastąpić cały makijaż oczu, dlatego też warto jest dobrze dobrać rodzaj tuszu. Co warto wiedzieć o tym produkcie i w jaki sposób kupować go w sklepie?

Rodzaje tuszów do rzęs

Obecnie istnieją różnego rodzaju tusze do rzęs. Najczęściej spotykany jest jednak podział na:

Tusze mogą również różnić się rodzajami szczoteczek, które mają na celu poprawić nakładanie produktu w taki sposób, by mógł on działać zgodnie z obietnicami producenta. Szczoteczki, których włosie jest spiralnie skręcone, mają lepiej pogrubiać rzęsy. Jeśli szczoteczka jest lekko wygięta, umożliwia to lepsze podkręcenie rzęs, bez konieczności wykonywania dodatkowych ruchów. Dlatego też warto skorzystać z darmowych testerów, by móc sprawdzić wielkość i wypróbować, jak bardzo szczotka jest giętka. Obecnie w drogeriach można kupić kolorowe tusze do rzęs, które mogą być przydatne nawet w przypadku codziennego makijażu. Wybierać można również pomiędzy wodoodporną i niewodoodporną wersją tuszu.

O czym warto pamiętać kupując tusze do rzęs?

Kupując tusz do rzęs warto zastanowić się, w jakich warunkach będzie on używany. Zazwyczaj lepiej jest zdecydować się na wodoodporną wersję produktu, która jest w stanie wytrzymać między innymi trudne warunki pogodowe. Obecnie produkty wysokiej jakości nie rozpuszczają się nawet podczas pływania w basenie. Ich wadą jest jedynie konieczność zastosowania odpowiedniego płynu do demakijażu. Kolorowe wersje produktu są przydatne w przypadku jasnej oprawy twarzy, gdy czarny tusz staje się zbyt dominujący. W takich przypadkach do różowego makijażu oczu lepiej będzie pasował tusz brązowy lub nawet czerwony. W większości przypadków jednak kolorowe tusze są stosowane jako ciekawy element makijażu na specjalne okazje. Kupując konkretny tusz do rzęs warto zwrócić na to, czy dane opakowanie ma odpowiednią pojemność. Jeśli rzadko poprawia się makijaż w ciągu dnia lepiej jest zdecydować się na opakowanie o mniejszej pojemności. Warto tak zrobić nie tylko ze względów ekonomicznych, ale przede wszystkim zdrowotnych. Otwarte opakowanie tuszu należy zużyć w okresie trzech miesięcy od otwarcia. W tym czasie tusz nie tylko wysycha, ale często rozwijają się w nim drobnoustroje. Z tego samego powodu warto zdecydować się na zakup tuszu w drogeriach internetowych, ponieważ wtedy ma się absolutną pewność, że produkt nigdy nie był otwierany.

Dodaj komentarz