Czego należy szukać w kremie przeciwzmarszczkowym?

Producenci kremów przeciwzmarszczkowych obiecują wiele. Ich produkty są zwykle reklamowane, jako bardzo skuteczne do usuwania zmarszczek, ale czy te produkty naprawdę działają? Nauka mówi tak. Badania wykazały, że leczenie przeciwzmarszczkowe jest skuteczne. Naukowcy zbadali ich skuteczność, odkrycia wykazały, że użyte produkty (krem przeciwzmarszczkowy, krem pod oczy lub krem na noc) znacząco poprawiły gładkość i jędrność skóry już po 4 tygodniach.

Skuteczność kremów przeciwzmarszczkowych zależy od składników, które zawierają oraz od tego jak długo są używane. Ważne jest, aby pamiętać, że kremy przeciwzmarszczkowe nie są magicznym rozwiązaniem, które usunie zmarszczki w ciągu kilku godzin. Powinny być stosowane regularnie i dwa razy dziennie (rano i przed snem).

Czego należy szukać w kremie przeciwzmarszczkowym?

Aby uzyskać odpowiedni dla siebie krem przeciwzmarszczkowy trzeba wiedzieć, jak prawidłowo wybrać właściwy produkt. Najlepsze kremy przeciwzmarszczkowe to takie, które zawierają najwyższy poziom składników aktywnych. Chociaż lista składników może wydawać się zbędna, ponieważ niektóre składniki mają dziwne i nieznane nazwy, należy to zrobić.

Jak wspomniano już, czytanie listy składników jest bardzo istotne. Są to składniki, których należy szukać w kremach przeciwzmarszczkowych:

 • AHA i BHA – działają jak substancje złuszczające, usuwają martwe komórki skóry i stymulują wzrost gładkiej, równomiernie pigmentowanej nowej skóry. Hydroksykwasy zwiększają także produkcję kolagenu.
 • Retinol – pomaga skórze tworzyć lepsze i zdrowsze komórki skóry. Działa również, jako przeciwutleniacz.
 • Witamina C – inny silny antyoksydant i ma potencjał do ochrony skóry przed uszkodzeniem słońca. Według badań, miejscowa witamina C jest skutecznym i dobrze tolerowanym leczeniem fotodamazowanej skóry.
 • Koenzym Q10 – zmniejsza drobne linie i zmarszczki wokół oczu oraz chroni skórę przed uszkodzeniem słońca.
 • Kwas hialuronowy – nawilża skórę.
 • Niacynamid – przeciwutleniacz, zmniejsza straty wody w skórze i poprawia elastyczność skóry.
 • Peptydy – składnik szeroko stosowany do gojenia ran, rozstępów i zmarszczek.
 • Ekstrakt z winogron – właściwości przeciwutleniające i przeciwzapalne itp.

Skóra wymaga dużo uwagi, aby mogła pozostać młodzieńcza i delikatna, szczególnie, gdy zauważa się zmarszczki i drobne linie. Mimo że nie można zatrzymać naturalnego procesu starzenia, można z powodzeniem zminimalizować zmarszczki, a także spowolnić powstawanie nowych. Szanse są wysokie, przy zastosowaniu kremu przeciwzmarszczkowego, obecnie można zastosować także kremy zawierająca szczególne składniki.

 • Na rynku można znaleźć krem wytwarzany z fermentowanego ekstraktu drożdżowego, który wygładza wszystkie zmarszczki, rozświetla skórę i posiada właściwości przeciwstarzeniowe.
 • Łącząc witaminy C, A i E, jak również odtruwającą zieloną herbatę i aloes, można osiągnąć ochronę przed uszkodzeniami promieniowania UV, przy jednoczesnym niwelowaniu zmarszczek.
 • Może nie brzmi to zachęcająco, ale krem przeciwzmarszczkowy wykonany z śluzu ślimaka, uważany jest za święty Graal na rynku tych produktów. Jest to niezwykły składnik azjatyckiej pielęgnacji skóry i posiada niesamowite właściwości przeciwstarzeniowe a także zmniejsza blizny potrądzikowe.

 

Dodaj komentarz