Czy lokówki do włosów muszą je niszczyć?

Kiedyś kobiety musiały wybierać między używaniem lokówki, a zdrowymi, nawilżonymi włosami, zostawiając sobie pukle i loki na specjalne okazje. Na szczęście nowoczesne lokówki do włosów układają pukle na zimno. Możemy więc kręcić włosy za każdym razem, gdy mamy na to ochotę. Wybór lokówki zależy od tego, jaki chcemy osiągnąć efekt: nadać włosom puszystości, a może ułożyć perfekcyjne fale? Sprawdź najnowsze propozycje.

Lokówko-suszarka z zimnym podmuchem powietrza

Lokówko-suszarka pozwala na jednoczesne suszenie włosów i układanie fal. Zimny podmuch powietrza i ceramiczna powłoka sprawiają, że nie przesuszamy włosów. Tego typu lokówki do włosów pozwalają nadać włosom objętości, są polecane zwłaszcza kobietom z cienkimi włosami, które chcą je odbić od nasady głowy, by uniknąć płaskiego efektu. Dzięki tej lokówce znacznie ograniczymy wydatki na fryzjera, możemy w pełni zrezygnować z usługi mycia i układania włosów, a eleganckim efektem cieszyć się codziennie! Koniec też z poczuciem winy podczas suszenia włosów.

Automatyczne, inteligentne lokówki do włosów

Automatyczne lokówki do włosów same nawijają pasmo włosów i decydują, kiedy lok jest gotowy. Sporym wyzwaniem podczas układania fal jest określenie momentu, w którym już wystarczy trzymania pasma włosów w lokówce. Na szczęście na rynku dostępne są inteligentne lokówki, które powiadamiają swoje użytkowniczki dźwiękiem, gdy należy wyjąć pasmo włosów, bo fala jest gotowa. Dzięki tej lokówce osiągniesz pożądany efekt w zaledwie kilka minut. Można ustawiać wysokość temperatury dla osiągnięcia pożądanego efektu.

Na co zwrócić uwagę, szukając lokówki do włosów?

  • czy jest pokryta powłoką ceramiczną lub tytanową
  • jak szybko się nagrzewa
  • jaką ma średnicę
  • czy gwarantuje funkcję jonizacji, która chroni włosy przed zniszczeniem

Jeśli chcesz wyczarować fantazyjne loki i fale, wybierz stożkową lokówkę do włosów. Niektóre lokówki wyposażone są też w wyświetlacz LCD. Jeśli czasem masz ochotę na drobne loczki, a kiedy indziej na spore fale, wybierz lokówkę ze zmiennymi końcówkami o różnych rozmiarach.

Kobieta zmienną jest. Te, które mają naturalne loki, marzą o prostych włosach i odwrotnie. Loki to sposób na nadanie zwykłej kreacji elegancji, jest to też fryzura niezwykle kobieca, często wybierana przez kobiety na randki. Dzięki lokówkom nowej generacji, możemy wyczarować loki lub fale nie tylko na specjalne okazje, ale też na co dzień. Trwałość loków zapewnią odpowiednie kosmetyki, takie jak pianka do włosów i lakier. Używajmy odżywki nawilżającej, by zregenerować włosy po zabiegach.

Dodaj komentarz