Depilacja laserowa – skuteczność, trwałość, komfort

Codzienna depilacja to już przeżytek. W XXI wieku depilacja laserowa to już niemal codzienność. Miliony osób poddały się zabiegowi i zgodnie twierdzą, że była to najlepsza decyzja, jaką mogli podjąć. Dlaczego? Zapraszamy do lektury, która dostarczy Państwu kompleksowych informacji dotyczących skutecznego usuwania zbędnego owłosienia.

Depilacja laserowa jako metoda leczenia wrastający włosków

Depilacja laserowa polecana jest nie tylko ze względów estetycznych, ale również ze względów medycznych. Mnóstwo osób ma liczne problemy związane z wykonywaniem depilacji metodami tradycyjnymi takimi jak zapalenie mieszków włosowych czy wrastające włoski. Te niepozorne przypadłości mogą sprawić, że nasze ciało będzie pokryte bolesnymi rankami, które mogą rozpocząć uciążliwy proces ropienia, który jest bardzo trudny do leczenia, a pozostałościami po nim mogą być nawet szpecące blizny. Takie osoby bezwzględnie powinny poddać się zabiegowi przy użyciu urządzenia o nazwie laser do depilacji Vectus, który w sposób bezpieczny, bezbolesny i przede wszystkim skuteczny usunie zbędne owłosienie z każdej partii naszego ciała.

Pozostałe wskazania do wykonania depilacji laserowej

Usuwanie zbędnego owłosienia laserem polecane jest wszystkim osobom, które na codzienną depilację poświęcają przynajmniej kilkanaście minut oraz cenią sobie gładką, nieskazitelną skórę. Zastosowanie lasera pozwala na zaoszczędzenie czasu. Wiele osób podkreśla również, że komfort zarówno fizyczny, jak i psychiczny, jaki daje depilacja laserowa jest nieoceniony.

Depilacja laserowa a ból

Czy depilacja laserowa boli?” To pytanie zadaje sobie każdy, kto chciałby poddać się temu rodzajowi usuwania włosków. Rozwiewamy Państwa wątpliwości i odpowiadamy – depilacja laserowa nie boli. Niektóre osoby poddawane depilacji laserowej twierdzą, że czuły lekki dyskomfort podczas odbywania zabiegu, jednak dotyczy to szczególnie dwóch stref – bikini oraz pach. Depilacja laserowa bikini oraz depilacja laserowa pach mogą wywołać lekki dyskomfort podczas przeprowadzania zabiegów. Dlaczego? Zapytaliśmy o to specjalistę.

Depilacja tych dwóch stref może wywoływać niewielki dyskomfort nie tylko ze względu na wysoki poziom unerwienia, ale również z uwagi na to, że skóra jest tam cieńsza niż na przykład na nogach czy przedramionach – powiedziała Sandra Kulwicka, kosmetolog z Clinica Cosmetologica.

Depilacja laserowa – przeciwwskazania

W kilku przypadkach seria zabiegów polegających na usunięciu zbędnego owłosienia laserem Vectus nie powinna być wykonana lub powinna zostać odłożona na późniejszy termin. Są to następujące przypadki:

 

 • skaleczenia w obrębie depilowanego obszaru ciała,
 • ciąża oraz karmienie piersią,
 • przyjmowanie leków z grupy retidoidów,
 • opalenizna – zabieg jest możliwy po ustąpieniu nadmiernej opalenizny,
 • skóra poddana działaniu samoopalaczy – tak samo jak w przypadku naturalnej opalenizny zabieg jest możliwy do wykonania po ustąpieniu działania kremów samoopalających,
 • przyjmowanie leków zawierających w swoim składzie tetracykliny,
 • aktywna choroba nowotworowa – w przypadku przebytej choroby nowotworowej należy bezwzględnie skonsultować się ze specjalistą,
 • skłonność do powstawania przebarwień na skórze – decyzja należy do kosmetologa,
 • choroby skórne takie jak bielactwo oraz łuszczyca,
 • zmiany skórne o charakterze grzybicznym, bakteryjnym oraz infekcyjnym w obrębie wykonywanego zabiegu,
 • nie zastosowanie się do wskazówek jakie pacjent otrzymał przed zabiegiem.

Ile zabiegów należy odbyć aby depilacja laserowa była skuteczna?

Zacznijmy od tego, że zabiegi warto wykonywać w miesiącach, w których nasze ciało nie jest narażone na nadmierne działanie promieni słonecznych ze względu na mniejsze ryzyko przebarwień w depilowanym obszarze ciała. Jeżeli jednak zabiegi wykonujemy wiosną lub latem musimy pamiętać o permanentnym używaniu kosmetyków z jak najwyższym filtrem przeciwsłonecznym. Liczba zabiegów, jakie powinniśmy przejść aby całkowicie pozbyć się nadmiernego owłosienia to zazwyczaj trzy do sześciu. Wszystko zależy od tego ile włosów było w fazie wzrostu w trakcie działania lasera oraz od włosków, które chcemy usunąć. Warto pamiętać, że włosy blond, rude oraz siwe będą zdecydowanie bardziej oporne na działanie lasera od tych ciemnych i grubych. Zabiegi należy wykonywać co 4 do 8 tygodni, w zależności od depilowanego obszaru ciała.

Seria zabiegów pozwala na pozbycie się do 95% zbędnego owłosienia. Istnieje możliwość, że pojedyncze włoski we wcześniej depilowanym miejscu pojawią się po upływie kilku miesięcy do roku od czasu zakończenia depilacji laserowej. Wówczas najlepiej jest udać się do gabinetu w celu odbycia jednego zabiegu laseroterapii. Te pojedyncze włoski po prostu nie były w fazie wzrostu podczas żadnego z wcześniejszych zabiegów i z łatwością dadzą się usunąć.

Przed zabiegiem – wskazówki

Dzień przed zabiegiem należy starannie ogolić obszar ciała, który będzie obejmował laser. Istotne jest aby nie używać kremów ani balsamów. Jeżeli jesteśmy w grupie osób, które przyjmują retinoidy, powinniśmy odstawić je aż pół roku przed planowaną depilacją. W ciągu czterech tygodni przed zabiegiem nie usuwamy włosów depilatorami elektrycznymi, woskiem i pęsetą – chodzi o to aby cebulki włosów pozostały nienaruszone. W tym czasie nie należy również stosować kremów z witaminą A, witaminą C oraz z kwasami owocowymi, a 14 dni przed depilacją laserową należy całkowicie odstawić leki światłouczulające, w tym również zioła.

Jak przebiega proces depilacji laserowej?

Po wejściu do gabinetu zostaniemy zapytani o nasz ogólny stan zdrowia, przyjmowane leki i tryb życia. Następnie specjalista sprawdzi na naszej skórze czy nie jest zbyt wrażliwa na działanie lasera i dobierze odpowiednią moc urządzenia. Sam zabieg trwa od kilkunastu minut w przypadku tzw. wąsika do kilkudziesięciu minut w przypadku depilacji całych nóg. Po wykonanym zabiegu nasza skóra zostanie posmarowana specjalistycznym łagodzącym kremem, który sprawi, że zaczerwienienie i obrzęk zmniejszą się. Dostaniemy również instrukcję jak dbać o lekko podrażnioną skórę w domu i zostaniemy poinformowani kiedy powinniśmy zgłosić się na kolejny zabieg depilacji laserowej danego obszaru ciała.

Pielęgnacja po zabiegu

Skóra po zabiegu często pozostaje nieco zaczerwieniona lub obrzęknięta i trwa do maksymalnie kilka dni. W tym czasie wedle zaleceń specjalisty używamy kremów łagodzących takich jak choćby popularny Bepanthen. Przez jakiś czas rezygnujemy również z basenu i sauny, a skórę po myciu delikatnie osuszamy ręcznikiem, nie pocierając jej nadmiernie.

Dodaj komentarz