Ile kosztuje koronka na jednego zęba?

Proste i śnieżnobiałe zęby to marzenie każdego z nas, jednak utrzymanie idealnego stanu uzębienia jest zadaniem trudnym i wymagającym wiele wyrzeczeń. Czasem jednak nie można całkowicie uchronić się przed trwałym uszkodzeniem zęba, którego żmudne leczenie nie przynosi oczekiwanych rezultatów. Z pomocą przychodzą korony protetyczne, które okazują się ważnym ogniwem w odbudowie trwale uszkodzonych zębów, które korzystnie wpływają nie tylko na estetykę uzębienia, ale przede wszystkim przywracają im pełną funkcjonalność.

Koronka na zęba – czym się charakteryzuje?

Korona jest rodzajem stałego uzupełnienia protetycznego, które powszechnie znajduje swoje zastosowanie w leczeniu stomatologicznym. Koronowanie zębów to stosunkowo popularny zabieg dentystyczny, który ma na celu rekonstrukcję uszkodzonych zębów, w przypadku których leczenie kanałowe przestaje być skuteczne a wypełnianie ubytków tradycyjną mieszanką kompozytowym jest niemożliwe. Wielkim atutem dobrze wykonanej sztucznej korony zęba w zaufanym gabinecie stomatologicznym jest fakt, że nie sposób odróżnić jej od naturalnej korony zębowej.

Korony zębowe – wskazania

Korony protetyczne to skuteczny sposób na odbudowę zębów uszkodzonych wskutek postępującej próchnicy, złamania czy nadmiernego ścierania szkliwa. Koronowanie przynosi również dobre rezultaty w korygowaniu określonych wad zgryzu oraz zabezpieczaniu zębów wypełnionych nadmiarem materiału kompozytowego. Koronki na zęby to kolejny krok w stronę zdrowego, ale zarazem pięknego uśmiechu.

Korony protetyczne – rodzaje

Koronę protetyczną wykonuje się z niezwykle trwałych i odpornych na ścieranie materiałów, które jednocześnie są bezpieczne dla zdrowia pacjenta. Najczęściej stosowane przez dentystów są korony porcelanowe na podbudowie metalowej (np. stal lub złoto). Coraz popularniejszym rozwiązaniem okazują się innowacyjne korony pełnoceramiczne (bez stalowej podbudowy), które często gwarantują bardzo korzystny efekt wizualny przy jednocześnie minimalnej szkodliwości dla stanu dziąseł. Wybór koron protetycznych powinien być skonsultowany z dentystą, który zaleci najbardziej odpowiedni rodzaj koronek zębowych.

Ile kosztuje koronka na zęba?

Gdy jedynym ratunkiem dla naszych zębów jest wstawienie korony protetycznej, warto szerzej zorientować się w kosztach przeprowadzenia takiego zabiegu. Cena za wykonanie jednej koronki na zęba jest uzależniona od zastosowanego rodzaju materiału protetycznego oraz od cennika ustalonego przez dany gabinet dentystyczny. Przykładowo, w warszawskiej klinice Wójcik Dental Clinic http://wojcikclinic.pl/ za koronę porcelanową należy zapłacić od 1400 do 2700zł. Ceny za wykonanie większej liczby wypełnień protetycznych rośnie wraz z kolejną koronką, jednak warto potraktować je jako inwestycję w swoje zdrowie i piękny uśmiech na wiele lat.

Dodaj komentarz