Jak wybrać najlepszą suszarkę do włosów?

Obecnie kobiety dbają o swój wizerunek i starają się każdego dnia wyglądać najlepiej, jak potrafią. Nie jest to łatwe, ponieważ każdego dnia zarówno nasza skóra, jak i włosy, narażone są na szkodliwe czynniki płynące ze środowiska. Wybór suszarki do włosów powinien być przemyślany, ponieważ jej moc ma ogromne znaczenie na czas suszenia oraz dla kondycji włosów. Czy więc należy się kierować przy wyborze najlepszej suszarki do włosów?

Moc

To jedna z najważniejszych pozycji na liście, jaką należy się kierować przy wyborze suszarki. Nie warto kupować suszarek poniżej mocy 1500 W. Takie urządzenie będzie suszyło włosy w sposób powolny i uciążliwy. Oczywiście wyjątek stanowią kobiety, które mają krótkie włosy i nie potrzebują skrócenia czasu suszenia włosów.

Jonizacja

Posiadaczki długich włosów zazwyczaj starają się, aby prezentowały się one dobrze i elegancko. Tryb jonizacji sprawia, że we włosy wchłaniają się specjalne cząsteczki, które chronią włosy przed działaniem szkodliwych czynników wywołanych wysoką temperaturą.  Dzięki temu istnieje możliwość wysuszenia włosów bez naruszania ich struktury. Jonizacja to bardzo ważna funkcja. Dzięki tej funkcji włosy pozostaną gładkie i lśniące.

Stopnie regulacji mocy

Większość suszarek ma taką opcję, jednak warto zwrócić uwagę na ilość funkcji. 3 stopnie regulacji siły suszenia oraz 3 stopnie regulacji temperatury powinny w zupełności wystarczyć. Warto jednak mieć kontrolę nad suszeniem niesfornych włosów. Dzięki temu będzie można dostosować moc suszarki do struktury i długości włosa.

Dyfuzor

Nie każda suszarka na rynku posiada taki gadżet. Dyfuzor idealnie nada się w przypadku włosów kręconych. Wystarczy wybrane pasma włosów ,,przycisnąć” dyfuzorem w nieuporządkowany sposób do skóry głowy, i już po chwili będziemy mogły cieszyć się efektem pięknych loków, które będą wyglądały, jak po wizycie u fryzjera.

Chłodny nawiew

Chłodny nawiew również nada się dla kobiet, które pragną zadbać o swoje włosy. Warto postawić na urządzenie, które taką opcję ma. Dzięki zimnemu nawiewowi ochronimy strukturę włosa. Pozostaną one gładkie, lśniące i perfekcyjnie miękkie. Z tej opcji korzysta wielu stylistów na całym świecie. Aktorki ze względu na dużą ilość zabiegów do danej roli każdego dnia, nie zgadzają się na wykonywanie zabiegów pod wpływem gorącej temperatury.

O czym należy pamiętać podczas kupowania suszarki do włosów?

Należy pamiętać przede wszystkim o:

  • Jonizacji,
  • Dyfuzorze,
  • Kilku stopniach temperatury,
  • Chłodnym nawiewie,
  • Mocy,
  • Regulowanej rączce, która dopasowuje się do kształtu ręki.

Dodaj komentarz