Jakie są i czym wyróżniają się dobre szczotki do włosów?

Szczotka do włosów to coś, co jest niezbędne do prawidłowej pielęgnacji włosów, zwłaszcza tych o znacznej długości. Jeśli czesanie grzebieniem sprawia wyjątkową trudność, warto sięgnąć po szczotkę, która znacznie łagodniej traktuje pasma, a dodatkowo pomoże je rozczesać w razie ich splątania. Którą szczotkę najlepiej wybrać do tego celu?

Jak wybrać dobrą szczotkę do włosów?

Szczotkę do włosów warto wybierać ze względu na rodzaj pasm. Obecnie na rynku istnieje wiele rodzajów szczotek, oto kilka z nich:

  • szczotki z naturalnego włosia
  • szczotki drewniane
  • szczotki z igłami z metalu
  • szczotki z tworzywa sztucznego
  • Tangle Teezer

Szczotki z naturalnego włosia to idealne rozwiązanie w przypadku słabych i cienkich włosów. Podczas gdy inne szczotki mogą uszkadzać pasma, szczotka z naturalnego włosia działa niezwykle delikatnie. Trzeba jednak pamiętać, że takie rozwiązanie może nie sprawdzić się w przypadku włosów, które często się plączą. Ponadto szczotkę z włosia naturalnego należy dość często myć, by nie dopuścić do osadzania się sebum. Szczotki drewniane najczęściej polecane są dla osób, które mają problem z przetłuszczającymi się włosami. Drewniane szczotki pomagają ściągnąć nadmiar sebum, jednocześnie nie drażniąc skóry głowy. Szczotki do włosów o igłach z metalu nie są zazwyczaj polecane, ponieważ brak odpowiedniego zabezpieczenia igieł powoduje, że drapią one skórę głowy. Szczotki z tworzywa sztucznego również mogą powodować tego typu problem, dlatego warto sprawdzić ich twardość przed zakupem. Tego typu szczotki są jednak łatwiejsze w konserwacji niż w przypadku szczotek z naturalnego włosia. Tangle Teezer to również szczotka wykonana z tworzywa sztucznego, przeznaczona specjalnie do tych włosów, które łatwo się plączą. Standardowa szczotka tego typu jest jednak przeznaczona do dość rzadkich włosów i może nie sprawdzić się w przypadku gęstszych pasm. W takim przypadku można zdecydować się na specjalną szczotkę Tangle Teezer.

Która szczotka do włosów jest najbardziej ekonomiczna?

W przypadku, gdy chce się długo używać jednej szczotki, najlepsza będzie ta wykonana z tworzywa sztucznego. Najłatwiej jest ją doczyścić w sytuacji, gdy po dłuższym używaniu zostanie zabrudzona. Problem może stanowić jedynie to, czy dane tworzywo sztuczne rzeczywiście jest wytrzymałe. Równie dobra może okazać się szczotka drewniana, jednak w tym przypadku konieczne jest to, by pamiętać o jej częstym myciu i odpowiednim suszeniu. O szczotkę z włosia należy dbać podobnie jak o naturalne włosy, najlepiej jest ją myć zwykłym szamponem, co najmniej raz w tygodniu.

Dodaj komentarz