Kwas hialuronowy w kosmetyce

Kwas hialuronowy to bardzo cenny, naturalny składnik wielu kremów upiększających oraz innych kosmetyków do stosowania na skórę. W kosmetyce wykorzystuje się go przede wszystkim do produkcji kremów, ale świetnym wynalazkiem jest też serum z kwasem hialuronowym o bardzo wysokiej koncentracji składnika aktywnego. Jak działa hialuronian sodu? Warto wiedzieć, aby wykorzystywać go do poprawiania swojej urody w sposób umiejętny!

Kwas hialuronowy – czym jest i jak działa?

Jeszcze kilkanaście lat temu mało kto słyszał o kwasie hialuronowym, a dzisiaj występuje on w bardzo wielu kosmetykach nawilżających i ujędrniających. Jest to substancja występująca w naszej skórze naturalnie – jej zadaniem jest utrzymywanie odpowiedniego poziomu kolagenu i elastyny, czyli białek odpowiadających za właściwą strukturę skóry, jej napięcie i jędrność. Niestety ilość kwasy hialuronowego w organizmie z biegiem czasu maleje, co jest powodem, dla którego warto zakupić i od czasu do czasu stosować serum z kwasem hialuronowym dla poprawienia swojej urody.

Cechy charakterystyczne kwasu hialuronowego

Jest to bardzo specyficzny składnik, którego jedna cząsteczka potrafi związać aż 4 tysiące razy więcej wody niż sama waży! W odpowiedniej, usiateczkowanej postaci hialuronian sodu jest w stanie utrzymywać się w skórze bardzo długo, nie rozkładając się. Tym samym można go zastosować w zabiegach medycyny estetycznej i kosmetologii, na przykład do wypełniania bruzd czołowych, głębokich zmarszczek mimicznych, a nawet korekty nosa czy ust. Jest bardzo bezpieczny, naturalny dla skóry, dlatego ryzyko reakcji alergicznych w przypadku kontaktu z nim jest znikome.

Serum z kwasem hialuronowym – dlaczego warto je mieć?

Każda kobieta powinna dbać o prawidłowe nawilżenie swojej skóry od środka poprzez picie dużych ilości wody oraz o zatrzymywanie tej wody w komórkach – stosując kremy z kwasem hialuronowym. Można je stosować jeszcze w młodym wieku, działając profilaktycznie na zmarszczki i napinając skórę, by wyglądała jeszcze korzystniej. Serum z kwasem hialuronowym jest kosmetykiem o bardzo wysokim stężeniu hialuronianu sodu. Może być więc stosowane jako fantastyczny, niemal natychmiastowy ratunek dla skóry wysuszonej – na przykład na skutek działania chlorowanej lub morskiej wody po urlopie. Serum z kwasem hialuronowym świetnie nadaje się pod krem na dzień, nakładany pod makijaż, ponieważ zabezpiecza wierzchnie warstwy skóry przed wysuszeniem na skutek działania czynników zewnętrznych oraz kosmetyków do makijażu.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *