Kwas hialuronowy w kosmetyce

Kwas hialuronowy to bardzo cenny, naturalny składnik wielu kremów upiększających oraz innych kosmetyków do stosowania na skórę. W kosmetyce wykorzystuje się go przede wszystkim do produkcji kremów, ale świetnym wynalazkiem jest też serum z kwasem hialuronowym o bardzo wysokiej koncentracji składnika aktywnego. Jak działa hialuronian sodu? Warto wiedzieć, aby wykorzystywać go do poprawiania swojej urody w sposób umiejętny!

Kwas hialuronowy – czym jest i jak działa?

Jeszcze kilkanaście lat temu mało kto słyszał o kwasie hialuronowym, a dzisiaj występuje on w bardzo wielu kosmetykach nawilżających i ujędrniających. Jest to substancja występująca w naszej skórze naturalnie – jej zadaniem jest utrzymywanie odpowiedniego poziomu kolagenu i elastyny, czyli białek odpowiadających za właściwą strukturę skóry, jej napięcie i jędrność. Niestety ilość kwasy hialuronowego w organizmie z biegiem czasu maleje, co jest powodem, dla którego warto zakupić i od czasu do czasu stosować serum z kwasem hialuronowym dla poprawienia swojej urody.

Cechy charakterystyczne kwasu hialuronowego

Jest to bardzo specyficzny składnik, którego jedna cząsteczka potrafi związać aż 4 tysiące razy więcej wody niż sama waży! W odpowiedniej, usiateczkowanej postaci hialuronian sodu jest w stanie utrzymywać się w skórze bardzo długo, nie rozkładając się. Tym samym można go zastosować w zabiegach medycyny estetycznej i kosmetologii, na przykład do wypełniania bruzd czołowych, głębokich zmarszczek mimicznych, a nawet korekty nosa czy ust. Jest bardzo bezpieczny, naturalny dla skóry, dlatego ryzyko reakcji alergicznych w przypadku kontaktu z nim jest znikome.

Serum z kwasem hialuronowym – dlaczego warto je mieć?

Każda kobieta powinna dbać o prawidłowe nawilżenie swojej skóry od środka poprzez picie dużych ilości wody oraz o zatrzymywanie tej wody w komórkach – stosując kremy z kwasem hialuronowym. Można je stosować jeszcze w młodym wieku, działając profilaktycznie na zmarszczki i napinając skórę, by wyglądała jeszcze korzystniej. Serum z kwasem hialuronowym jest kosmetykiem o bardzo wysokim stężeniu hialuronianu sodu. Może być więc stosowane jako fantastyczny, niemal natychmiastowy ratunek dla skóry wysuszonej – na przykład na skutek działania chlorowanej lub morskiej wody po urlopie. Serum z kwasem hialuronowym świetnie nadaje się pod krem na dzień, nakładany pod makijaż, ponieważ zabezpiecza wierzchnie warstwy skóry przed wysuszeniem na skutek działania czynników zewnętrznych oraz kosmetyków do makijażu.

 

Dodaj komentarz