Masz cerę naczynkową? Sprawdź czy nie popełniasz tych błędów!

Czy wiesz, że większość Polek posiada cerę naczynkową? Chociaż jest ona tak powszechna, to wciąż przysparza swoim właścicielkom nie lada problemów i wyzwań. Nic dziwnego, nawet przez dermatologów jest uznawana za najtrudniejszą w pielęgnacji. Wszystko z powodu mało elastycznych naczyń krwionośnych, które dodatkowo są wyjątkowo płytko umieszczone. Skutkuje to niezwykle szybko pojawiającym się rumieńcem, który utrzymuje się znacznie dłużej niż na innych cerach, bo aż do kilku godzin. Są one nie tylko trudne do zakrycia, ale także niekomfortowe, ponieważ wiążą się z pieczeniem oraz swędzeniem. Żeby zmniejszyć częstotliwość pojawiania się zaczerwienień i ujarzmić skórę naczynkową, należy wprowadzić do swojej rutyny dostosowaną pielęgnację, a w tym dedykowane jej kremy na dzień. Trzeba również wiedzieć, czego unikać, dlatego właśnie tym tematem zajmiemy się dzisiaj.
 

Brak filtra słonecznego

O tym, jak istotne jest stosowanie produktów chroniących przed promieniowaniem słonecznym, jesteśmy nieustannie informowane przez specjalistów. Wprowadzenie do własnej rutyny pielęgnacyjnej kremów na dzień zawierających filtry SPF powinno być obligatoryjne. Co więcej, nie tylko latem, kiedy słońce świeci najmocniej, ale przez cały rok. Należy o tym pamiętać w szczególności, jeżeli posiadamy wyjątkowo wymagającą cerę naczynkową. Jego brak może znacznie nasilić jej największy problem poprzez dalsze uszkodzenie naczyń krwionośnych. Należy zaznaczyć, że częste wystawianie skóry na oddziaływanie słońca bez skutecznej ochrony, przyśpiesza jej starzenie. Powoduje pojawienie się zmarszczek, a także przebarwień, które trudno jest zwalczyć.

Zbyt podrażniające peelingi

Stosowanie zbyt „agresywnych” produktów do pielęgnacji to urodowy grzech popełniany przez wiele kobiet. Jest on szczególnie niebezpieczny dla skóry naczynkowej, która charakteryzuje się skłonnością do podrażnień. Żeby tego uniknąć, konieczne jest wykluczenie konkretnych produktów. Pierwszym z nich jest peeling mechaniczny posiadający w sobie drobinki, które poprzez pocieranie powodują przekrwienie. Podobnie jest z peelingami chemicznymi, które są obecnie powszechnie dostępne w drogeriach w stężeniu 5% oraz 10%. Zamiast wykonywania ich samemu, zdecyduj się na wizytę u kosmetologa bądź innego specjalisty, który przeprowadzi zabieg. Jeżeli chcesz sama wykonywać złuszczanie naskórka, wybierz znacznie łagodniejszy peeling enzymatyczny. Stosuj go także rzadziej niż standardowo, ponieważ średnio co 10 do 14 dni.

Kremy z nieodpowiednim składem

Czy kiedykolwiek kupując nowy produkt, zwróciłaś uwagę na jego skład? Jeżeli nie, to zdecydowanie powinnaś zmienić swoje nawyki. W końcu to właśnie zawartość oddziałuje na właściwości kosmetyku, a naprawdę warto wiedzieć, co nakładamy bezpośrednio na swoją skórę i jakie skutki może to wywołać. Poszukując odpowiednich kremów na dzień i na noc, powinnaś niczym ognia unikać podrażniającego i wysuszającego alkoholu etylowego, ale również różnego rodzaju substancji zapachowych, w tym mentolu. Co w takim razie będzie sprzyjać cerze naczynkowej? Jest cała lista składników, które powinnaś zapamiętać. Są to w szczególności witaminy C oraz E i wyciąg z kwiatów mirtu, arniki oraz kasztanowca. Dodatkowo zaopatrz się we wszelkiego rodzaju oleje naturalne takie jak migdałowy, z awokado bądź orzechów makadamia. Nie zapominaj, żeby wszystkie kremy na dzień nakładać delikatnie opuszkami palców, a nie pocierając. Dzięki temu unikniesz zbędnego podrażnienia swojej twarzy.

Dodaj komentarz