Mata masująca Body Shape Casada – cena, opinie

Choroby bólowe stawów kręgosłupa i zmiany zwyrodnieniowe to jedne z chorób cywilizacyjnych, dosięgających coraz więcej osób. Wpływa na to wiele czynników: niewłaściwy tryb życia, praca w pozycji siedzącej czy nawet samo przebywanie w tej samej pozycji bez możliwości zmiany, bardzo mało ruchu, niewłaściwa dieta, prowadząca do powstania otyłości oraz chorób cukrzycowych, a także stres czy używki, jak alkohol czy papierosy. I chociaż może się nam zdawać, że to wszystko jest tylko chwilowe, że przecież się ruszamy, to jest to ilość niedostateczna, aby utrzymać zdrowie najważniejszej kolumny podporowej naszego organizmu.

Tymczasem kręgosłup zasługuje na szczególną uwagę, bo jak szacuje Światowa Organizacja zdrowia, z każdym kolejnym przeżytym dziesięcioleciem problem staje się coraz poważniejszy. Już teraz czterdziestolatkowie zmagają się z wieloma problemami odnośnie układu kostno-stawowego, a co jest jeszcze bardziej alarmujące, zmiany zwyrodnieniowe zaczynają dotykać coraz młodsze osoby. Do lekarzy trafiają już nawet dwudziestolatkowie, skarżący się na uciążliwy ból różnych odcinków kręgosłupa, z czego najczęściej zgłaszaną dolegliwością jest ból górnego odcinka kręgosłupa, zlokalizowanego tuż przy szyi, a także bóle w okolicy lędźwiowej, często określanych nazwą bóli w krzyżu czy łupania w krzyżu. O wiele rzadsze są bóle piersiowego odcinka klatki piersiowej.

Rozwiązanie jest dosyć proste, chociaż problem jest bardzo poważny. Wystarczy wprowadzić parę ćwiczeń dziennie do naszego planu dnia i systematycznie je wykonywać. Można też zaufać dyplomowanemu masażyście i zapisać się na sesję masaży, które pomogą zniwelować problem. Co jednak, jeśli to nie zawsze jest możliwe?

Co zrobić, kiedy bolą plecy?

O tym porozmawiamy z panią Magdą Jaworską, przedstawicielką firmy Clavam. Pani Magdo, co możemy zrobić w takiej sytuacji?

– Faktycznie, to wcale nie jest taki rzadki problem. – Zgadza się z nami pani Magda. – Czasami z systematycznością jest bardzo ciężko i wcale nie jest to kwestia lenistwa. Proszę sobie wyobrazić następującą sytuację: osoba, która skarży się na bóle kręgosłupa zajmuje się pracą w sektorze transportu. To może być kierowca pociągu lub tira, konduktor, stewardessa. To może być też przedstawiciel handlowy, który odbywa liczne podróże po danym obszarze. Dla takich osób, na długo unieruchomionych, znalezienie czasu na regularne ćwiczenia, a już tym bardziej na wizytę, graniczy z cudem – podsumowuje pani Jaworska.

– To prawda, bo na podobny problem mogą się uskarżać także panie pracujące jako ekspedientki, cały dzień spędzając na nogach. Kiedy wracają, nie mają już siły na nic, a przecież czeka na nich rodzina, dom oraz obowiązki.

Mata masująca Body Shape

– Właśnie dlatego dla takich osób opracowaliśmy matę masującą Body Shape. Korzystać z niej mogą też osoby, które z przyczyn zdrowotnych nie mogą być zapisane na masaż manualny. Mata wibracyjna Body Shape przyda się każdemu, kto cierpi na przewlekłe bóle kręgosłupa ­– podpowiedziała nam pani Magda z firmy Clavam.

– Brzmi bardzo zachęcająco. Czy mogłaby nam pani przybliżyć nieco ten produkt?

– Ależ oczywiście, z chęcią. Tak, jak już wspominałam, mata wibracyjna Body Shape to idealne rozwiązanie dla osób, które z jakiegoś powodu muszą zrezygnować z masażu tradycyjnego. Taką matę możemy rozłożyć wszędzie: w pracy, w domu, a nawet zabrać ze sobą w podróż.

Oszczędność miejsca i prostota. Wielofunkcyjność maty.

– Jak to? Przecież taka mata musi być ogromna! Czy to nie będzie niepraktyczne?

– W żadnym wypadku. – Stanowczo zaprzecza pani Magda. – Mata masująca Body Shape to oszczędność miejsca przede wszystkim. Po użyciu można ją zwinąć w rulon i schować.

– Rozumiem! Teraz to ma sens. A czy mogłaby nam pani podać wymiary maty?

– Oczywiście, i nie tylko. Wymiary maty to 176 na 61 centymetrów, czyli nie musimy się obawiać, że się na niej nie zmieścimy. Co więcej, mata wibracyjna ma aż dziesięć pół wibracji pogrupowanych w pięć sektorów, a ponadto dwie strefy grzejące. Chociaż może to niektórych zadziwić, ciepło słynie ze znakomitych właściwości przeciwbólowych. Między innymi dlatego jest tak chętnie wykorzystywane w rehabilitacji do różnych zabiegów, takich jak chociażby ciepłe okłady czy kąpiele. Ponadto, do maty jest dołączony pilot, za pomocą którego możemy wybrać interesujący nas program. Mamy do wyboru pięć stref masażu, w zależności od naszych potrzeb. Są to:

  • Odcinek szyjny kręgosłupa
  • Odcinek piersiowy kręgosłupa
  • Odcinek lędźwiowy kręgosłupa
  • Nogi
  • Stopy

To jednak nie wszystko. – Kontynuuje pani Jaworska. – Poza wyborem strefy do masażu mamy możliwość wyboru trójstopniowej intensywności zabiegu. Dzięki temu możemy idealnie dopasować go do naszych potrzeb, co przyniesie rezultat w zmniejszonych dolegliwościach bólowych.

Doskonała na prezent dla każdego

– Skoro można wybrać, którą strefę chcemy masować, przyda się on wszystkim osobom w rodzinie.

– Dokładnie! Dlatego jest to idealny prezent, jaki możemy sprezentować naszym najbliższym w trosce o ich zdrowie. Okazji jest wiele, a taki prezent odpłaci się nam polepszonym zdrowiem fizycznym, a co więcej: także psychicznym, bo nie będziemy musieli się już dłużej zmagać z bólem.

– W takim razie, pani Magdo, gdzie możemy nabyć matę masującą Body Shape?

– Dobrze, że pani o to pyta. Oryginalną matę masującą Body Shape można nabyć tylko i wyłącznie na pokazać i chciałabym to podkreślić. Jeżeli znajdą państwo gdziekolwiek inny produkt podszywający się pod masę wibrującą Body Shape z firmy Clavam w kilkukrotnie niższej cenie, mogą być państwo niemal pewni, że macie do czynienia z podróbką. Jeszcze raz powtórzę: oryginalny komplet możemy nabyć jedynie na firmowych pokazach.

Pięć lat gwarancji

– I jaki jest koszt takiej maty?

– Cena maty wibrującej Body Shape to 10 700 złotych. Co więcej, dajemy państwu pięć lat gwarancji na bezawaryjność naszego produktu. Warto tu zaznaczyć, że zwykle firmy oferują zaledwie dwa lata. My dajemy trzy lata więcej. Gdyby jednak coś się działo, służymy pomocą w naprawie bądź wymianie na nowy produkt. – Dodaje pani Magda.

– A jakie są opinie klientów o macie Body Shape? Na pewno dzielą się z państwem jakimiś przemyśleniami podczas pokazów?

– A tak, a z kolei my bardzo chętnie ich wysłuchujemy, bo temu służ idea pokazów, czyli nawiązaniu z klientem tej bliskiej, wyjątkowej relacji, podczas której obydwie strony odnoszą same korzyści. Opinie, jakimi cieszy się mata wibrująca Body Shape, są przeważnie pozytywne. Klienci doceniają ją za faktyczną pomoc. Wśród opinii przeważa zadowolenie i ogólne odczucie poprawy jakości życia. Klienci uskarżający się na kłopoty z krążeniem, obrzęki czy bóle po prostu rzadziej odczuwają dotychczasowo towarzyszący im dyskomfort. Co warto podkreślić, nie ma opinii negatywnych, a nas, jako producentów, niezmiernie to cieszy.

– Czy taka waga jest ciężka? Skoro ma aż tyle ułatwień…

– Absolutnie nie. Całkowity ciężar maty wibrującej Body Shape to około 2,1 kilograma, czyli tyle, ile waży przeciętna torba z zakupami.

– Bardzo dziękuję pani za rozmowę.

 

Rozmawiała pani Magda Jaworska z firmy Clavam.

Dodaj komentarz