Na czym polega zabieg wybielania zębów?

Współcześnie daje się zauważyć, że bardzo dużo osób zaczyna pedantycznie troszczyć się o swój codzienny wygląd. Coraz chętniej korzystamy z zabiegów kosmetyczno-pielęgnacyjnych i wydajemy fortunę na produkty upiększające. Najbardziej doceniane są zabiegi odmładzające, które sprawiają, że nasze ciało wygląda zdrowo i pięknie. Doskonałym przykładem są zabiegi z zakresu stomatologii estetycznej.

Aktualnie wizerunek stał się naszą wizytówką, każdego dnia jesteśmy oceniani i sami oceniamy innych. Lubimy czuć się pewnie i niezależnie. Chcemy móc uśmiechać się w każdej sytuacji, bez poczucia wstydu i niepotrzebnych nerwów. Dlatego też coraz więcej osób niezadowolonych z wyglądu swojego uzębienia decyduje się na profesjonalny zabieg wybielania zębów.

Najpopularniejsze sposoby na wybielanie zębów

Białe, proste i zdrowe zęby to marzenie wielu osób. Lśniący uśmiech jest dobrze odbierany przez innych i świadczy o zachowaniu wysokiej higieny. Obecnie istnieje wiele przeróżnych sposobów na wybielanie zębów. W tym celu można zacząć działać samodzielnie poprzez używanie past wybielających, nakładek na zęby, pasków na zęby, czy też zgłosić się do gabinetu stomatologicznego wykonującego profesjonalne wybielanie zębów.

Fachowe wybielanie zębów polega na rozjaśnieniu plam i przebarwień w szkliwie. Główną zaletą profesjonalnego wybielania jest dbałość o stan szkliwa. Pacjent zgłaszający się do gabinetu stomatologicznego z potrzebą wybielenia zębów może skorzystać z wybielania domowego lub gabinetowego. Domowe wybielanie zębów polega na używaniu plastikowych nakładek na zęby pod nadzorem stomatologa przez okres kilku dni. Natomiast gabinetowe wybielanie trwa około 45 minut i wykonywane jest przez stomatologa we własnym gabinecie stomatologicznym. Niezależnie od wybranego rodzaju wybielania pacjent zgłaszający się do gabinetu stomatologicznego ma pewność, że struktura zębów i szkliwo nie zostaną uszkodzone, a podczas zabiegu zmianie ulegnie jedynie kolor zębów.

Kto może skorzystać z zabiegu wybielania zębów?

Obecnie wybielanie zębów przeprowadza się w sposób bezinwazyjny, bez ingerencji w strukturę zębów. Skorzystać z niego mogą praktycznie wszystkie osoby, jedynymi wyjątkami są kobiety w ciąży lub w trakcie karmienia piersią, dzieci poniżej 14 roku życia, osoby mające niewyleczone ubytki próchnicze, nieszczelne plomby lub kamień nazębny.

Zabieg wybielania zębów działa tylko na naturalne zęby, wszelkiego rodzaju wypełnienia, licówki i korony zachowują swój pierwotny kolor, dlatego też przed zabiegiem ważne jest skontrolowanie stanu uzębienia i wysłuchanie wskazówek stomatologa.

Gdzie można wykonać profesjonalne wybielanie zębów?

Wybielanie zębów jest bezpieczną i efektywną metodą pozwalającą przywrócić naturalne piękno uśmiechu. Obecnie w Polsce wybielaniem zębów zajmują się liczne gabinety stomatologiczne, wśród najbardziej docenianych znajduje się między innymi gabinet stomatologii estetycznej Kardent.

Gabinet Kardent prowadzony jest przez wykwalifikowaną lek. stom. Joannę Pytel-Mielwską i mieści się w okolicach Nowego Sącza. Oferuje bezpieczne i komfortowe zabiegi  stomatologii estetycznej oraz leczniczej. Osoby zamieszkujące okolicę Nowego Sącza potwierdzają, iż gabinet Kardent to gwarancja fachowej opieki oraz 100% udanych zabiegów.

Dodaj komentarz