Odświeżenie włosów bez użycia wody?

Suchy szampon
Odświeżenie włosów bez użycia wody? Do tego w ciągu zaledwie trzech minut? Czy to możliwe? Otóż tak – pod warunkiem, że zaopatrzysz się w suchy szampon. Ten niebanalny kosmetyk powstał w Stanach Zjednoczonych już w latach 40 XX wieku – jego twarzą została wówczas znana na całym świecie modelka Twiggy. Do bliższej nam Francji wkroczył przebojem na rynek kosmetyczny wraz z  początkiem lat siedemdziesiątych i niemal od razu stał się hitem. Przez jakiś czas reklamowała go nawet sama Marylin Monroe. Polki dopiero od niedawna przekonują się, że warto mieć go w swojej kosmetyczce i na półce w łazience.

Jak to działa?

Suchy szampon to przede wszystkim talk, który pochłania nadmiar sebum i niweluje związane z nim, nieprzyjemne zapachy. Do tego w jego skład wchodzić mogą olejki eteryczne lub wyciągi roślinne wzmacniające włosy. Suchy szampon odświeża włosy, zdejmując z nich kurz i wszelkiego rodzaju zanieczyszczenia, jakie zebrały się na nich przez cały dzień. Działa błyskawicznie i dlatego korzystanie z niego staje się coraz bardziej popularne. Dzięki niemu możemy zaoszczędzić rano sporo czasu, którego zawsze, o tej porze, brakuje. Idealnie sprawdza się, gdy spieszymy się na imprezę, a nasza fryzura woła o ratunek.

Jak prawidłowo umyć włosy suchym szamponem w sprayu?
–  przed użyciem szamponu mocno wstrząśnij pojemnik,
–  rozpyl szampon w odległości około 30 centymetrów od linii włosów, u nasady,
–  pozostaw rozpylony szampon na głowie przez około 5 minut – w tym czasie wchłonie on nieczystości z włosów,
– wmasuj resztę pudru, który osiadł na włosach w skórę głowy,
–  jeśli pozostało go zbyt wiele, wyczesz dokładnie fryzurę tak jak zwykle,
–  podziwiaj, jak szybko twoje włosy odzyskały upragnioną świeżość.

Jaki szampon wybrać?
Szamponów suchych mamy do wyboru sporo podobnie, jak firm, które je produkują, oto zaledwie niektóre z nich:

 – szampon suchy dla brunetek – nie pozostawia widocznych u nich białych drobinek talku na włosach,
– szampon suchy do włosów jasnych,
– szampon suchy dodający objętości i unoszący włosy u nasady – idealna alternatywa dla lakieru do włosów, który potrafi nieestetycznie posklejać kosmyki,
– suche szampony dla wielbicielek zapachów – perfumowane,
– suche szampony w opakowaniu mini, które bez problemu zmieszczą się w każdej torebce.

Pamiętajmy, by na drugi dzień po zastosowaniu suchego szamponu umyć włosy tradycyjną metodą – jeśli jeszcze raz użyjemy sprayu, bez wcześniejszego spłukania poprzedniej warstwy – nasza fryzura nie będzie już wyglądać estetycznie. Suchy szampon, chociaż wyjątkowo wygodny w użyciu, nie może nam zastąpić klasycznej pielęgnacji skóry głowy oraz włosów. Nadużywając go, możemy doprowadzić do podrażnienia skóry, przesuszenia jej i w konsekwencji do pojawienia się łupieżu. Stosujmy więc ten rodzaj szamponu z odpowiednim umiarem, jako uzupełnienie codziennej pielęgnacji.

Dodaj komentarz