Poznaj niezwykłe właściwości zdrowotne nasion konopi!

Nasiona konopi, zwane także siemieniem konopnym, są produktem zaliczanym do kategorii superfood. Nasiona konopi siewnej kryją w sobie wiele cennych właściwości leczniczych, mimo że wciąż są dość kontrowersyjnym urozmaiceniem, zbilansowanej diety. Dlaczego warto się do nich przekonać?

Lecznicze właściwości nasion konopi

Ich walory wykorzystywano już w starożytnej medycynie wschodniej – w Chinach, Mezopotamii i Egipcie oraz Ameryce Południowej. Dziś nasiona konopi przechodzą prawdziwy rekonesans i zajmują jedne z ważniejszych miejsc na półkach sklepów ekologicznych. Miano superskładnika diety otrzymały, ponieważ posiadają idealną proporcję kwasów omega-6 do kwasów omega-3, a także zawierają nawet dziesięć aminokwasów, co czyni je doskonałym źródłem białka w diecie. W składzie nie brakuje także całej listy witamin i minerałów, co sprawia, że coraz więcej osób po nie sięga.

Właściwości lecznicze nasion konopi:

• wykazuje działanie przeciwzapalne,
• wspiera układ krążenia: poprawia krążenie krwi oraz obniża ciśnienie,
• jest regulatorem cukru oraz cholesterolu we krwi,
• zwiększa odporność organizmu na infekcje i wirusy,
• wspiera florę bakteryjną jelit i poprawia ich perystaltykę,
• pełni funkcję nawilżacza suchej i szorstkiej skóry,
• łagodzi dolegliwości związane z miesiączkowaniem oraz w okresie menopauzy,
• reguluje gospodarkę hormonalną organizmu.

Korzyści jakie wynikają ze spożycia nasion konopi sprawiają, że mają one wiele zastosowań w leczeniu powszechnych schorzeń jak i zapobiegają chorobom. Dzięki korzystnemu wpływowi na serce i układ krążenia doskonale wspierają regenerację organizmu po zawale. Nasiona konopi wpływają pozytywnie na wygląd i stan cery, stąd zalecane są dla osób z chorobą tarczycy, której często towarzyszy suchość którym, a także osobom zmagającym się z trądzikiem. Kobiety mogą sięgać po nasiona konopi by złagodzić bóle oraz skurcze będące objawami napięcia przedmiesiączkowego jak i odczuwające dyskomfort w okresie menopauzy. Dodatkowo ich spożycie poprawi funkcjonowanie układu pokarmowego oraz florę bakteryjną jelit usprawniając ich pracę. Jak widać odpowiedzi na hasło: nasiona konopii zastosowanie można uzyskać bardzo wiele odpowiedzi, przy czym są one również bardzo zróżnicowane.

Nasiona konopi – występowanie, cena oraz sposób stosowania

Wykorzystuje się je zarówno w przemyśle spożywczym jak i farmaceutycznym i kosmetycznym. Występują w postaci łuskanej oraz niełuskanej, przy czym ta druga pozwala na zachowanie większej ilości wartości odżywczych. W kuchni możemy dodawać nasiona do koktajli, jogurtów, a także ciast i sałatek. Zakupimy je w sklepach z ekologiczną oraz zdrową żywnością za około 9 zł przy 250 gramach nasion niełuskanych do 20 zł za wersję z łuskanymi nasionami. Nasiona te nie zawierają substancji narkotycznych stąd ich przyjmowanie jest w pełni bezpieczne.Mamy nadzieję, że choć trochę przybliżyliśmy Wam temat: nasiona konopii zastosowanie.

Dodaj komentarz