Witamina C dożylnie – korzyści i działanie na choroby nowotworowe

Witamina C dostarczana dożylnie należy do metod leczenia nazywanych witaminoterapiami. Witaminoterapia polega na dostarczeniu i odpowiedniemu stosowaniu witamin. Największe braki witamin widoczne są w krajach rozwijających się oraz w grupach ryzyka (osoby w ciążki, alkoholicy, niemowlęta i osoby starsze).

Witaminoterapie polegają na podaniu dużej dawki witamin i są stosowane w celu ogólnej poprawy zdrowia. Podawanie witaminy C dożylnie jest bardzo ważnym uzupełnieniem leczenia kompleksowego, które znacząco wspiera system immunologiczny.

Witamina C i jej zalety

Witamina C to jedna z najpotrzebniejszych witamin w życiu ludzkim. Organizm ludzki nie potrafi sam wytworzyć witaminy C i musi pobierać ją ze środowiska zewnętrznego. Według Światowej Organizacji Zdrowia przeciętny człowiek ważący około 75 kilogramów potrzebuje spożyć od 45 do 90 mg witaminy C na dobę.

Do tej pory nie odnotowano praktycznie żadnych skutków ubocznych pochodzących z przyjmowania witaminy C. Jedynym efektem, który powstaje w wyniku przyjęcia zbyt dużej dawki witaminy C jest pojawienie się biegunki lub wzdęć.

Korzyści pochodzące z dożylnego przyjmowania witaminy C

Witamina C jako pierwszy raz została doceniona przez Linusa Paulinga oraz Alberta Szent-György. Opublikowali oni pracę, w której opisali doświadczenie przeprowadzone na stu pacjentach z chorobą nowotworową, którzy przyjmowali codziennie 10 mg witaminy C. Efektem końcowym pracy był wynik wydłużenia życia pacjentów przyjmujących witaminę C o 10 miesięcy w stosunku do pacjentów, którym nie dostarczano witaminy.

Polecana częstotliwość witaminy C przy różnych schorzeniach:

  • przeziębienie -30-40 g/dobę w 6-10 dawkach
  • reumatoidalne zapalenie stawów 15-100 g/dobę w 4-15 dawkach

Dożylnie dostarczanie witaminy C w witaminoterapii zawiera askorbinian sodu, który jest lepiej tolerowany w dużych dawkach. Według wielu lekarzy witamina C podawana dożylnie w dużych dawkach jest znacznie bezpieczniejsza niż inne konwencjonalne leki.

Długoterminowe przyjmowanie witaminy C znacząco:

  • zmniejsza ryzyko zachorowań na raka
  • zmniejsza ryzyko chorób układu krążenia
  • zmniejsza ryzyko chorób sercowo-naczyniowych
  • zmniejsza ryzyko zaćmy
  • powoduje wzrost frakcji HDL cholesterolu
  • zmniejsza frakcje LDL cholesterolu
  • obniża ciśnienie krwi

Witamina C i choroby nowotworowe

Witamina C wykorzystywana jest jako uzupełnienie leczenia onkologicznego. Dożylna terapia witaminą C jest łączona z innymi metodami leczenia raka (np. chemioterapią).Pacjenci dożylnie otrzymujący witaminę C czują znaczącą redukcję bólu oraz poprawę komfortu życia. Dodatkowo witamina C pobudza układ immunologiczny pacjentów i zwiększa możliwości walki z chorobą.

Dodaj komentarz