Jak wybrać dobre farby do włosów?

Farby do włosów pozwalają na uzyskanie praktycznie dowolnych kolorów. Najczęściej jednak stosuje się je w celu ukrycia siwych pasm. Jak wybrać dobrą farbę, która zapewni dobre krycie, a równocześnie nie zniszczy włosów?

Naturalne czy chemiczne?

Obecnie coraz więcej firm rezygnuje z amoniaku, który kiedyś był obowiązkowym składnikiem syntetycznej farby do włosów. Związek amoniaku stosowany w tego typu produktach nie tylko sprawiał, że preparat miał niezbyt przyjemny zapach, ale również mógł wywoływać uczulenia, a nawet sprzyjać niektórym schorzeniom. Dlatego też obecnie doradza się, by wybierać farby o bardziej naturalnym składzie. Niektóre ziołowe farby do włosów nakłada się na suche pasma. Jest to wygodniejsze niż w przypadku typowych farb, ponieważ w takim przypadku konieczne jest wcześniejsze umycie głowy.

Forma farby do włosów

W dzisiejszych czasach farby do włosów mogą mieć różną formę. Najbardziej znane postacie farby do włosów to:

  • płynna
  • w proszku
  • w spreju

Farby płynne, które wymagają użycia tak zwanego aktywizatora, to jedne z najczęstszych rodzajów farb do włosów. W celu ich użycia konieczne jest zmieszanie dostępnej w zestawie substancji aktywizującej z barwnikiem. Butelka zazwyczaj posiada wygodny aplikator, dzięki czemu można równomiernie nałożyć produkt. Płynne farby do włosów mogą być syntetyczne lub naturalne, zazwyczaj jednak taki produkt zawsze ma w swoim składzie syntetyczne składniki. W przypadku farb do włosów w proszku aktywizator zwykle nie jest potrzebny. Zazwyczaj tego typu produkt jest w pełni naturalny. Jego sporą wadą jest konieczność właściwego rozmieszania proszku z wodą. Ponadto ziołowe farby do włosów nie zawsze w pełni pokrywają siwe włosy. W przypadku siwych pasm często konieczne jest zastosowanie dwóch najczęściej stosowanych roślin koloryzujących, czyli chny i basmy. Zaletą w pełni ziołowych preparatów jest ich pozytywny wpływ na włosy. Farby do włosów w spreju to nowość na rynku. Nie chodzi tu bowiem o znane spreje do włosów, które pozwalają na zmianę koloru na chwilę, a o trwałą farbę, która ma na celu zafarbować odrosty.

Gdzie kupować farby do włosów?

Farby do włosów można obecnie kupić wszędzie. W przypadku, gdy konieczna jest tylko niewielka zmiana koloru włosów, można zdecydować się na preparat dostępny w drogerii. Jeśli zmiana ma być bardziej drastyczna, lepiej jest wybrać farbowanie włosów u fryzjera. W przypadku chęci zakupu ziołowej farby do włosów lub takiej, która nie wywoła uczulenia, najlepiej jest zdecydować się na zrobienie zakupów w aptece.

Dodaj komentarz