Jak wybierać i nakładać odżywki do włosów?

Odżywka do włosów to jeden z obowiązkowych produktów do pielęgnacji pasm. Tego typu preparat ma zazwyczaj na celu odżywienie włosów i częściową ich ochronę przeciwko negatywnym czynnikom. Obecnie można wybierać spośród rozmaitych rodzajów odżywek, dlatego też warto zorientować się, w jaki sposób wybierać tego typu produkt i w jaki sposób nakładać go na włosy?

Rodzaje odżywek do włosów

Odżywki do włosów mogą mieć różne formy. Najczęściej spotyka się:

  • odżywki, które są składnikiem szamponów
  • odżywki bez spłukiwania, zazwyczaj w formie spreju
  • odżywki, które należy spłukać po upływie określonego czasu

Odżywki, które są jednocześnie składnikiem szamponów najlepiej sprawdzają się w przypadku, gdy oprócz suchych włosów ma się problem z przesuszoną skórą głowy. Jeśli włosy zbytnio przetłuszczają się u nasady, lepiej jest skorzystać z odżywki, którą można nałożyć bardziej precyzyjnie. W przypadku, gdy włosy dość mocno się przetłuszczają, najlepiej zastosować dedykowany szampon oraz odżywkę do włosów w spreju. Tego typu odżywka może sprawdzić się również w przypadku cienkich włosów, kiedy to innego rodzaju preparaty mogą je nadmiernie obciążyć.

Jak nakładać odżywkę do włosów?

W przypadku, gdy odżywka do spłukiwania stanowi osobny produkt, należy odpowiednio nałożyć ją na pasma włosów. W sytuacji, gdy włosy przetłuszczają się u nasady, lepiej jest nałożyć odżywkę nieco dalej od skóry głowy. Tam, gdzie włosy stykają się ze skórą, działać powinna naturalna odżywka do włosów, czyli sebum wytwarzane przez skórę. Tylko w przypadku przesuszenia tego obszaru lub w przypadku odżywek działających na skórę głowy należy postępować inaczej. Nakładając odżywkę do włosów należy pamiętać o jej równomiernym rozprowadzeniu. W tym celu można stosować nawet osobny grzebień o dużych przerwach. W przypadku przesuszenia końcówek włosów dobrze jest nakładać jej więcej na końce. Odżywkę bez spłukiwania najlepiej jest nakładać przy pomocy atomizera, zawsze na mokre włosy. Wtedy również lepiej jest skupić się na końcówkach włosów niż ich nasadzie. Często tego typu produkt nie tylko odżywia, ale i chroni pasma przed szkodliwym działaniem suszarki i innych czynników zewnętrznych. Do odżywiania skóry głowy w celu wzmocnienia cebulek włosów stosuje się kosmetyk o nazwie maska do włosów, który jest swego rodzaju intensywną odżywką. W przypadku bardzo zniszczonych włosów zaleca się wręcz nieco inny plan pielęgnacji i mycia pasm. Wtedy najlepiej jest nakładać odżywkę przed myciem włosów, zaś po umyciu nałożyć intensywnie działającą maskę.

Dodaj komentarz