Jak wybrać idealną prostownicę do włosów?

Obecnie pielęgnacja i dobry wygląd włosów są niezwykle modne. Kobiety pragną zmian, jeżeli chodzi o wygląd. Długotrwałe noszenie jednej fryzury bądź też jednolitego koloru może okazać się nudne, a  wręcz wpędzające w depresję. Sposobem na szybką i efektowną zmianę swojego wizerunku jest wyprostowanie włosów. Czym należy kierować się w wyborze najlepszej prostownicy?

Moc

Moc prostownicy warunkuje uzyskanie maksymalnej temperatury oraz czas nagrzewania. Warto kupować prostownice, które cechują się wysoką mocą. Prostownica, która ma 170 W, nagrzewa się z kilka sekund, natomiast prostownica, która ma zaledwie 35 @ nagrzewa się przez kilka minut. Moc jest ważna zwłaszcza rano, kiedy jak najszybciej chcemy wyjść z domu do pracy. To bardzo ważne.

Rodzaj płytek

Wyróżniamy płytki ceramiczne, tytanowe oraz szklane. Do wyboru są jeszcze inne rodzaje płytek, jednak nie są tak często spotykane na rynku polskim, jak na rynkach zagranicznych. Płytki ceramiczne nadają się zarówno do grubych, jak i do cienkich włosów. W takie płytki uzbrojona jest większa część dostępnych prostownic. Płytki tytanowe są mocne i stabilne, jednak nie nadają się do włosów cienkich, ponieważ mogłyby poszarpać delikatną strukturę włosa. Płytki szklane są niezwykle drogie, dlatego zakup takiej prostownicy do użytkowego domowego mógłby być nieopłacalny.

Regulacja stopni temperatury

To bardzo ważna opcja. Każda prostownica powinna mieć regulację, ponieważ do każdego rodzaju włosów nadaje się inny rodzaj ciepła. Włosy cienkie, które potraktowane zostały zbyt ciepłą temperaturą, mogłyby zostać doszczętnie zniszczone. W przypadku włosów mocnych i grubych należy za to stosować wyższą temperaturę, ponieważ niższa mogłaby nie być skuteczna i nie wyprostować włosów.

Panel LCD

Dzięki niemu, będziemy istniała możliwość ustalenia konkretnej temperatury. Sterowanie ręczne, bez elektronicznego wskaźnika mogłoby okazać się nietrafne i uciążliwe. Panel LCD na szczęście eliminuje ten problem i sprawia, że włosy prezentują się pięknie i są zadbane.

Szerokość płytek

To istotne. Szerokość płytek musi być dostosowana ściśle do struktury włosów. Włosy cienkie i delikatne powinny być prostowane płytkami cienkimi i podłużnymi. Włosy mocne i grube powinny być prostowane płytkami grubymi i szerokimi. Dzięki temu zaoszczędzimy czas, a  inne włosy nie będą cierpieć z powodu dodatkowej temperatury.

O czym więc należy pamiętać podczas kupowania prostownicy?

Należy pamiętać o:

  • Mocy,
  • Regulacji temperatury,
  • Szerokości płytek,
  • Panelu LCD.

Dodaj komentarz