Wkładki ortopedyczne to doskonałe rozwiązanie dla każdego

Wkładki ortopedyczne często kojarzone są z wadami postawy lub schorzeniami stóp. Jednak mogą z nich korzystać wszystkie osoby w różnym wieku.

Wkładki ortopedyczne głównie polecane są osobom:

  • mającym wady postawy
  • cierpiącym na schorzenia stóp
  • osobom po przeszłych urazach i kontuzjach (stóp, stawów, kolan)
  • odczuwającym ból podczas chodzenia
  • sportowcom i osobom dużo trenującym
  • kobietom chodzącym w szpilkach

Zazwyczaj deformacje stóp pochodzą od źle dobranego obuwia. W sklepach ogólnie dostępne są buty z płaskimi wkładkami fabrycznymi. Długoterminowe chodzenie w butach z takimi wkładkami to spore zagrożenie dla stóp, stawów, kolan i kręgosłupa. Osoby odczuwające dyskomfort podczas poruszania się powinny skorzystać z indywidualnie dopasowanych wkładek termoplastycznych.

Wkładki ortopedyczne na zamówienie

Wkładki ortopedyczne na zamówienie są indywidualnie tworzone dla każdej osoby. Doświadczeni fizjoterapeuci przy wykorzystaniu specjalistycznego sprzętu medycznego badają stopy klienta. Wyniki pozwalają im na stworzenie odpowiedniej wkładki ortopedycznej z właściwych materiałów. Wkładka ortopedyczna powinna mieć odpowiedni kształt, rozmiar, grubość oraz musi powstać z dobrze dobranego materiału.

Specjalistyczne gabinety tworzą wkładki ortopedyczne dla osób w różnym wieku, mogą z nich korzystać dzieci i dorośli. Dzięki wkładkom na zamówienie przyniesiesz ulgę swoim stopom i odczujesz większy komfort podczas chodzenia. Dodatkowo poprawisz swoje czynności ruchowe i nie będziesz doświadczać bólu.

Badanie komputerowe stóp

Decyzja o zakupie wkładek ortopedycznych powinna być poprzedzona badaniem komputerowym stóp. Fizjoterapeuta przeprowadzający badanie może zaobserwować zamiany w ułożeniu stóp i inne deformacje. Dzięki wynikom badania stawia diagnozę i określa wadę stóp. Następnie wykonuje dopasowane do wskazanej wady wkładki ortopedyczne termoplastyczne. Wkładki są tak jakby aparatem naprawczym dla naszych stóp. Powoli korygują zmiany i deformacje oraz zahamowują ich dalszy postęp. Często zdarza się, że wkładki ortopedyczne pozwalają uniknąć konieczności przeprowadzenia operacji.

Serwisowanie wkładek ortopedycznych

Dobre i renomowane gabinety oferują swoim klientom serwisowanie wkładek ortopedycznych. Serwisowanie jest bardzo ważne i poprzedza je przeprowadzenie na nowo badań komputerowych stóp. Niektóre z elementów wkładek szybko się zużywają, wówczas nie służą tak jak powinny. Dlatego co parę miesięcy warto wybrać się do gabinetu, gdzie otrzymaliśmy wkładki i wykonać serwis. Serwis pozwoli naprawić ubytki, zmienić kształt lub całkowicie wymienić wkładki, dzięki tym zabiegom deformacja stóp nie będzie się pogłębiać. Serwisowanie pozwala odpowiednio dopasować wkładki ortopedyczne do obecnej wady i prawidłowo ją korygować.

Regularnie serwisowane wkładki ortopedyczne pozwalają przynieść naprawdę duże efekty. Skutki noszenia dobrze dopasowanych wkładek przekładają się na lepszą sprawność ruchową oraz zadowolenie klientów.

Wkładki ortopedyczne są doskonałym rozwiązaniem dla każdej osoby, warto zakupić chociażby wkładki profilaktyczne, które uchronią nas przed kontuzjami. Więcej informacji odnośnie wkładek ortopedycznych można znaleźć na .

Dodaj komentarz