Wybielanie zębów-co warto wiedzieć?

Śnieżnobiałe zęby są marzeniem nie jednej osoby, jednak bez profesjonalnego wybielania na pewno nie da się uzyskać hollywoodzkiego uśmiechu. Owszem dostępne w aptekach czy drogeriach pasty wybielające, które w niewielkim stopniu pomogą pozbyć się osadu, jednak efekt nie będzie zadowalający. W tej kwestii warto poprosić o pomoc fachowców.

Jakie czynniki wpływają na kolor zębów?

Idealnie białe zęby utożsamiane są przeważnie z ludźmi sukcesu, którzy nie narzekają na brak pieniędzy. Niestety duża część społeczeństwa zmaga się z żółtym kolorem zębów, poszarzałym czy z widocznymi przebarwieniami. Powodów tego jest wiele. Bardzo duży wpływ na kolor uzębienia ma to, jaką przezierność posiada szkliwo, jaki kolor ma zębina, czy pali się papierosy, pije mocną kawę czy herbatę. Spożywanie barwiących pokarmów również ma wpływ na kolor zębów, zwłaszcza jeśli nie są odpowiednio pielęgnowane. Mitem jest, że dostępne w aptekach preparaty wybielające już po kilku dniach zdziałają cuda, a pacjent będzie miał uśmiech jak z reklamy. Często związki zawarte w nich powodują poważne uszkodzenia a co za tym idzie, do zębów szybciej będzie przywierał nalot, psując ich kolor.

Skuteczne wybielanie zębów

Chcąc skutecznie i co ważne bezpiecznie wybielić zęby warto skorzystać z pomocy profesjonalistów z ortolingwa2.pl, gdzie każdy pacjent będzie mógł liczyć na odpowiednie dobranie metody do potrzeb. Najczęściej stosowaną metodą wybielania jest:
– metoda nakładkowa, w przypadku której lekarz stomatolog po badaniu stanu jamy ustnej dobiera odpowiedni rodzaj nakładki dopasowanej do uzębienia pacjenta. Należy jednak pamiętać, iż sama nakładka cudów nie czyni, konieczne będzie uzupełnianie jej specjalnym preparatem wybielającym przepisanym przez lekarza. Nakładka by dała widoczne efekty, musi być stosowana przez dwa tygodnie. Nie w każdym jednak przypadku okaże się trafnym wyborem, gdyż widoczne efekty da tylko przy umiarkowanym przebarwieniu szkliwa
– wybielanie zębów przy użyciu specjalnego lasera bądź lampy LED. Taka metoda jest całkowicie bezpieczna i co ważne daje bardzo dobre rezultaty, które widoczne są od razu. Metoda jednoseansowa trwa zazwyczaj około dwóch godzin i może być stosowana u pacjentów nawet z mocno przebarwionym szkliwem.
UWAGA!

Efekty profesjonalnego wybielania może utrzymywać się nawet do czterech lat pod warunkiem, iż pacjent będzie prawidłowo dbał o higienę jamy ustnej oraz przestrzegał zaleceń lekarza w kwestii diety.

Dodaj komentarz